Lokalizacja gabinetu gabinetu stomatologii ogólnej

Jeśli praktykujesz stomatologię ogólną i twój gabinet jest jednym z wielu podobnych w okolicy, nie wyróżniasz się na tle konkurencji. W takim przypadku ważny jest wybór odpowiedniego miasta. Z mojego doświadczenia wynika, że łatwiej prowadzić gabinet ogólny w miejscowościach powiatowych o populacji 40-60 tysięcy mieszkańców. Jeśli planujesz otworzyć taki gabinet i zastanawiasz się, gdzie to zrobić, nie polecam stolicy ani dużych miast wojewódzkich. Konkurencja tam jest zdecydowanie większa, a trudniej się wyróżnić spośród istniejących już na rynku gabinetów, które są znane pacjentom.


Zapisz się TUTAJ na nasz darmowy newsletter i poznaj sprawdzone wskazówki o tym jak zapełniać kalendarze, pozyskując i utrzymując pacjentów, jak rekrutować, delegować i zarządzać zespołem, jak ustalać rentowny cennik i budować dochodową praktykę. [LINK DO ZAPISU]


Lokalizacja gabinetu o wąskiej specjalizacji

W tym przypadku wybór miasta nie będzie już tak istotny. Jako specjalista w konkretnej dziedzinie stomatologii, możesz śmiało otwierać gabinety w dużych miastach wojewódzkich lub nawet w stolicy. Tam łatwiej będzie ci się wyróżnić, pod warunkiem oczywiście, że posiadasz posiadasz naprawdę wąską specjalizację.

Lokalizacja w lokalizacji

Poza wyborem miasta, ważnym aspektem jest także lokalizacja wewnątrz tego miasta.

Po pierwsze, ważne jest, aby lokal był łatwo dostępny. Dobrze byłoby, gdyby znajdował się w pobliżu ruchliwych dróg, skrzyżowań lub nawet centrów handlowych. Ważnym elementem jest również dostęp do dużego parkingu. Jeśli miałbym do wyboru dwa lokale o podobnych cechach, ale różniące się tylko dostępnością miejsc parkingowych, zdecydowałbym się zapłacić więcej za lokal z dogodnym parkingiem. Idealnie, gdyby dostępnych było wiele miejsc parkingowych.

Pamiętaj, żeby się nie spieszyć. Inwestując w lokal, musisz uwzględnić długoterminową umowę najmu, która może wynosić od 5 do nawet 10 lat. Dodatkowo, czekają Cię inwestycje w instalacje, które pozostaną na stałe w budynku. Biurko możesz przenieść, ale rur w podłodze raczej nie. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie i rozważenie wyboru lokalizacji. Znajdź odpowiednią lokalizację, a dopiero potem działaj.

Mądrze wybierz lokalizację swojego gabinetu. Później trudno ją zmienić.

Pamiętaj, że informacje o nowych filmach dostaje każdy subskrybent kanału na You Tube:   / @wartosciowygabinet  

Znajdziesz mnie również tutaj:

Facebook – https://www.facebook.com/wartosciowy.gabinet

Instagram: https://www.instagram.com/wartosciowy.gabinet/

Albo zapisz się na newsletter: https://wartosciowygabinet.pl/newsletter/

Arek Buziewicz

Zobacz wszystkie posty

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arek Buziewicz