Jeśli chodzi o wyposażenie gabinetu stomatologicznego należy zastanowić się, na co tak naprawdę warto przeznaczyć pieniądze, zwłaszcza z perspektywy pacjenta. Często jednak zauważam, że większość gabinetów robi to na odwrót.

Większy nacisk kładzie się na komfort pracy lekarzy i personelu asystującego. Oczywiście to wszystko jest niezwykle istotne. Komfort pracy zespołu medycznego i pacjenta jest ważnym czynnikiem w gabinetach stomatologicznych, jednak większość właścicieli gabinetów zupełnie pomija kwestię wyglądu recepcji.


Zapisz się TUTAJ na nasz darmowy newsletter i poznaj sprawdzone wskazówki o tym jak zapełniać kalendarze, pozyskując i utrzymując pacjentów, jak rekrutować, delegować i zarządzać zespołem, jak ustalać rentowny cennik i budować dochodową praktykę. [LINK DO ZAPISU]


Dlaczego wydawać pieniądze na recepcję i poczekalnię gabinetu?

To właśnie tam pacjenci obserwują, słuchają i wąchają :)) Po przekroczeniu progu gabinetu, gdzie znajduje się fotel, często z powodu stresu czy lęku niewiele zapamiętują. Wystarczy, że ściany w gabinecie są białe i czyste, a podłoga spełnia wymogi sanitarno-epidemiologiczne. Meble mogą być nawet z Ikei – pacjent rzadko na to zwróci uwagę.

Najważniejsze dzieje się jednak w recepcji, zwłaszcza z perspektywy pacjenta. Jeśli ma zapamiętać coś z wizyty w gabinecie, to najprawdopodobniej będzie to sufit, na który spogląda leżąc na fotelu. Po zakończeniu zabiegu natomiast będzie chciał jak najszybciej opuścić to pomieszczenie. Natomiast w poczekalni pacjenci często przychodzą wcześniej, oczekując na wizyt.

Poczekalnia jest także miejscem, gdzie pacjenci mogą porównać doświadczenia z innych miejsc, takich jak hotele czy inne miejsca, w których doświadczyli wysokiego poziomu obsługi. To właśnie tam mogą ocenić nasze usługi na tle innych doświadczeń.

Dlatego właśnie warto zwrócić szczególną uwagę na dekorację i obsługę w poczekalni. Warto pamiętać, że większość opinii w internecie dotyczy właśnie atmosfery i obsługi w poczekalni, czyli tego, czy ktoś był miły, czy było czysto i przyjemnie.

Jak wydawać pieniądze na recepcję?

Priorytetowo. Warto pomalować ściany ładną farbą i dodać elementy dekoracyjne, takie jak obrazy czy sztukaterię, jeśli odpowiada to twojemu gustowi. Nie zapomnij również o wygodnych fotelach dla pacjentów, zamiast starych i zniszczonych kanap. Zadbaj o odpowiednią przestrzeń dla osób towarzyszących, upewniając się, że poczekalnia jest wystarczająco duża.

Poczekalnia jest ważniejsza niż gabinet!

Pamiętaj, że informacje o nowych filmach dostaje każdy subskrybent kanału na You Tube:   / @wartosciowygabinet  

Znajdziesz mnie również tutaj:

Facebook – https://www.facebook.com/wartosciowy.gabinet

Instagram: https://www.instagram.com/wartosciowy.gabinet/

Albo zapisz się na newsletter: https://wartosciowygabinet.pl/newsletter/

Arek Buziewicz

Zobacz wszystkie posty

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arek Buziewicz