Nowy projekt

Dzisiaj chcę poruszyć temat podejmowania wyzwań i wychodzenia ze strefy komfortu. Jestem trochę podekscytowany, ale też zestresowany, bo dzisiaj zamierzam zrobić coś, czego jeszcze nie próbowałem wcześniej. O czym dokładnie? O tym opowiem za chwilę. To jest coś, do czego zbierałem się przez dwa lata. Chodzi tu o zupełnie nowy projekt, nie jest to kanał na YouTube, o którym ostatnio wspominałem. Teraz skupię się na czymś innym. Przez ten czas przeszedłem kilka kursów, w tym jeden od Marka Jankowskiego z Małej Wielkiej Firmy. Teraz zadam Ci pytanie: wiesz, o czym mógł być ten kurs od Marka Jankowskiego? Zastanów się przez chwilę. Dokładnie! To był kurs o podcastach o nazwie „PodcastPro”. Jeśli zainteresowały Cię podcasty i masz ochotę spróbować swoich sił, uważam, że ten kurs od Marka Jankowskiego jest naprawdę kompleksowy. Ale dzisiaj nie o tym.

Co to za projekt? Nagrywanie podcastu!

Postanowiłem rozpocząć nagrywanie podcastu. Myślę, że przejdę ten kurs od Marka przynajmniej dwa razy, aby opanować tę dziedzinę. Mam nadzieję, że pierwsze odcinki będą udane i pozwolą mi zdobyć nowe umiejętności. Jednakże, postanowiłem również zaprosić profesjonalistę do współpracy. Kogoś, kto pomoże mi w nagrywaniu podcastów. Nie chciałem, żeby to było zwykłe nagrywanie przy użyciu narzędzi online, takich jak Zoom czy Skype. Jest mnóstwo takich podcastów. Chciałem, aby spotkania były bardziej osobiste, idealnie w gabinecie lub w domu mojego gościa. Dlaczego? Wydaje mi się, że jeśli nagram podcast w formie wideo, będę mógł udostępnić go nie tylko na platformach takich jak Spotify czy Apple Podcasts, ale również na YouTube. W ten sposób można zobaczyć kulisy całego procesu. Dlaczego? Bo każdy z nas lubi zajrzeć za kulisy. Nie zaprzeczaj, że tak nie jest. Jak wytłumaczysz sukces mediów społecznościowych? Codziennie zaglądamy na Facebooka, Instagrama i podglądamy, co się dzieje u naszych znajomych.

Czy ten projekt jest dla Ciebie?

Rozpoczynam pracę nad podcastem dla osób, które pragną budować gabinet oparty na wartościach i chcą zdobyć praktyczne wskazówki. Moim celem jest przedstawienie przykładów z życia innych gabinetów, aby pokazać, jak osiągnąć sukces w tej dziedzinie.


Zapisz się TUTAJ na nasz darmowy newsletter i poznaj sprawdzone wskazówki o tym jak zapełniać kalendarze, pozyskując i utrzymując pacjentów, jak rekrutować, delegować i zarządzać zespołem, jak ustalać rentowny cennik i budować dochodową praktykę. [LINK DO ZAPISU]


Wizja, która kryje się za projektem

Dzisiaj odwiedzam gabinet, gdzie przeprowadzam wstępną rozmowę przed nagraniem właściwego odcinka podcastu. Spotkanie to ma na celu przygotowanie się do przyszłego tygodnia. Zaskoczyło mnie, że pani doktor, z którą dziś rozmawiam, była sceptycznie nastawiona, gdy przedstawiłem jej wizję i zaproszenie do podcastu. Powiedziała, żebym przekonał ją, dlaczego w ogóle ma poświecić swój czas na tego typu rozmowy. Wyjaśniłem jej moją intencję, jaką jest poprawa sytuacji w polskiej stomatologii i rozwiązanie konfliktu pomiędzy właścicielami gabinetów a lekarzami. Powiedziałem też, że ten podcast ma być niejako kontynuacją mailingu/artykułów, tworzonych w ramach Wartościowego Gabinetu. Moja rozmówczyni zainteresowała się tym tematem i poprosiła o link do mojego mailingu. Po przeczytaniu moich tekstów, skontaktowała się ze mną entuzjastycznie, mówiąc, że rozumie moje intencje i chce w tym uczestniczyć. Pani doktor jest jedną z pierwszych osób, z którymi nagramy podcast. Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ to otwiera nowe możliwości. Trzymajcie za mnie kciuki. Po spotkaniu z nią jestem pełen entuzjazmu względem nadchodzącego nagrania, które odbędzie się za tydzień. Pani doktor ma tak wiele interesujących historii i doświadczeń, że obawiam się, czy uda nam się zmieścić w planowanej godzinie podcastu.

Jakie treści chcemy dostarczać w podcascie?

Staramy się jednak dostarczyć materiały treściwe, merytoryczne i praktyczne dla każdego, kto chce wdrożyć je w swoim gabinecie. Rozpocząłem również rozmowy z innymi osobami na temat udziału w podcastach. To nie jest łatwe, ponieważ muszę dopasować kilka kalendarzy – moich gości, mojego oraz tajemniczego profesjonalisty, którego w przyszłości Wam przedstawię. Ta osoba pomoże nam nagrywać zarówno dźwięk, jak i wideo, aby jakość nagrań była na najwyższym poziomie. Mam już umówione terminy z 4 nowymi osobami. Zakładając, że będziemy publikować podcasty raz na miesiąc, mam już umówione terminy na 4 miesiące do przodu. Nagrywanie podcastu to nie taka prosta sprawa, ale zrobię co w mojej mocy, żeby dostarczyć Ci jakościowe treści.

Zdradzę Ci tajemnicę

Chcę Wam uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej tego podcastu – będzie on trochę jak serial na Netflixie. Oznacza to, że składać się będzie z kilku sezonów, z kilkunastoma odcinkami w każdym, a potem pojawi się kolejny sezon. Teraz jednak chciałbym Wam powiedzieć, że pierwszy sezon będzie poświęcony kobietom w polskiej stomatologii. Kto zostanie zaproszony? To się okaże. Dlatego warto subskrybować mój kanał, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ponieważ to właśnie tam pojawią się wersje wideo podcastów. Tymczasem, jeśli w Twojej szufladzie kurzy się jakiś pomysł, idea, coś, czego od dawna chciałeś się podjąć, ale brakowało Ci czasu lub okazji, teraz jest czas, aby to wyciągnąć i zrealizować. Choćby i było to nagrywanie podcastu :)) Jak mówią mądrzy ludzie na końcu życia, najbardziej żałujemy nie tych trudności czy potknięć w realizacji rzeczy, ale tego, że nigdy nie spróbowaliśmy. Rozpoczynam pracę nad podcastem dla osób, które zależy na budowaniu gabinetu opartego na wartościach i które chcą mieć możliwość zaglądania kulisy.

Bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Pamiętaj, że informacje o nowych filmach dostaje każdy subskrybent kanału na You Tube:   / @wartosciowygabinet  

Znajdziesz mnie również tutaj:

Facebook – https://www.facebook.com/wartosciowy.gabinet

Instagram: https://www.instagram.com/wartosciowy.gabinet/

Albo zapisz się na newsletter: https://wartosciowygabinet.pl/newsletter/

Arek Buziewicz

Zobacz wszystkie posty

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arek Buziewicz